Kategorie

Dostawa

 

Odbierając dostawę prosimy zawsze:

 1. Sprawdzić w obecności kuriera towar pod kątem ewentualnych uszkodzeń oraz zgodności z zamówieniem.

 2. Żądać od kuriera numeru telefonu i dokonania wpisu na liście przewozowym jeżeli nie wyraża zgody na sprawdzenie towaru w jego obecności, np. z powodu braku czasu. W przypadku stwierdzenia uszkodzeń, niezgodności z zamówieniem lub braków ilościowych należy wezwać kuriera celem niezwłocznego spisania protokołu szkodowego.

 3. Pamiętać, że Zamawiający zobowiązany jest zgodnie z regulaminem Sklepu przesłać skan oryginału protokołu szkodowego nie później niż 24h po otrzymaniu dostawy. Po tym terminie zgłoszenia reklamacyjne nie będą rozpatrywane.

 4. W przypadku uszkodzeń lub niezgodności z zamówieniem nie używać dostarczonego towaru oraz nie niszczyć i nie wyrzucać oryginalnych opakowań (wielu producentów przy reklamacji żąda zachowania oryginalnego opakowania jako warunek wymiany).

 

Ogólne zasady realizacji dostaw:

 1. Po otrzymaniu Zamówienia obsługa Sklepu kontaktuje się z Zamawiającym, aby potwierdzić dane do wysyłki oraz ustalić termin dostawy zależny od dostępności towaru na magazynie. Uzgadniana jest również ostateczna cena transportu w oparciu o wstępną kalkulację z Zamówienia.
 2. Transport nie obejmuje wniesienia i montażu, chyba że strony ustalą inaczej.
 3. Zamówiony towar wysyłany jest w dni robocze bezpośrednio z magazynu producenta.
 4. Towary dostępne na magazynie standardowo dostarczane są do 2 dni roboczych od momentu zaksięgowania należności na koncie Sklepu, a w przypadku instytucji budżetowych od momentu potwierdzenia przyjęcia Zamówienia do realizacji.
 5. Dostawa towarów nie przekraczających 30kg odbywa się za pomocą firm kurierskich, a jej koszt wynosi 20zł netto.
 6. Dostawa towarów przekraczających 30kg lub wielkogabarytowych realizowana jest przy udziale transportu producenta lub firm spedycyjnych wg uzgodnionej ceny.
 7. Łączenie transportów dla kilku produktów jest możliwe wyłącznie w ramach jednego producenta.